קצת עלינו

הצטרפו אלינו לדרך חדשה ומעניינת...

מאז ומתמיד הבנתי את הצורך במכינה, אבל אני מדבר דווקא על מכינה לחיים - אחרי הלימודים, בה לומדים כישורי חיים. סיימתי לימודים באקדמיה ובזבזתי כל משאב אפשרי שהיה לי על פרויקט הגמר, הייתי צריך למצוא מהר עבודה ולהתחיל לצבור ניסיון, חוויתי על עצמי את חוסר האונים שלא יודעים איך ואיפה? ובעיקר שומעים לא, לא ,לא.

את התהליך הכמעט מקרי של האופן בו התגלגלתי לכל מיני משרות ועבודות ארזתי באלפי תובנות לכדי תוכנית אפקטיבית למציאת עבודה וסטאז'.

ב-10 שנים האחרונות צברתי המון נסיון בשוק העבודה, גייסתי עובדים, לימדתי באקדמיה ופגשתי סטודנטים, כך הבנתי את הצורך בליווי ופתיחת דלתות בשלב הראשוני ואף בשלבים מאוחרים יותר.

 

גם אני הלכתי ללמוד מקצוע פרקטי – שאפשר לעבוד בו, אך אף אחד לא סיפר לי שהשוק רווי, שיש כאלה שהם יותר מקושרים ממני ושבשביל לעבוד צריך ממש לעבוד בזה...

הפלטפורמות היום לחיפוש עבודה מתאימות למקצועות ריאלים בעוד השוק של המקצועות היצירתיים הולך וגדל ואין לו ממש מענה ופתרון לשלב מציאת העבודה, כלומר, בעולם העיצוב אתה מוכר את עצמך לפי מה שעשית והרבה פעמים העבודות לא משקפות את כל מי שאתה.

 

במשך שנה דגרתי על התוכנית ולמדתי טוב את השטח, חנכתי בוגרים לעיצוב באופן פרטי בתכני התוכנית וראיתי כי טוב. החלטתי להקים את הסטודיו - Design Your Job, שפותח דלת לכל מעצב ללא ניסיון על מנת לגבש ולעצב אותו בחודשיים וחצי - מקוצרים ומתומצתים עם המון עבודה משותפת. כך שתצאו מהתוכנית מוכנים לעבודה – כן, עבודה שמרוויחה שכר!

הבנתי שהתובנות שלי יכולות לחסוך לך זמן ואנרגיה ולכן החלטתי לקחת ולהפוך אותן לתוכנית ייחודית – ללמד ולהכשיר כמה שיותר מעצבים/ות איך למצוא עבודה ולהיות העובד/ת הכי אטרקטיבי/ת בארגון.

דויד אופנהיים שמש

מנהל סטודיו עצמאי לעיצוב

תואר ראשון בתקשורת חזותית, HIT, בשנת 2002

תואר שני בקולנוע, אונ׳ ת״א, בשנת 2014

תעודת הוראה, מרצה בHIT (לימודי תואר ותעודה), במכללה למנהל ובמכללת האקריו.

גר בתל אביב.

מדברים עלינו...

קצת קלישאתי אבל התוצאות בשטח מדברות בעד עצמן. 

גל אבלסון

"התעסקתי כל הזמן במה שחסר לי מבחינה מקצועית כדי לקבל את המשרה שרציתי ותוך כדי תהליך האימון הבנתי שאני מוכנה בכל הכוח לתת מעצמי, ללמוד ולהתפתח ב 120% וזה היתרון שלי. כששיניתי את המחשבה כל האופציות היו נפתחו בפניי."

ברק פוליבודה

"סיימתי את הלימודים ואמרתי כן לכל עבודה שהייתה, אחרי תהליך האימון התחלתי להגיד לא, התבהרה לי התמונה שלאן אני רוצה להגיע, ידעתי לאן אני מכוון והתמקדתי, והעבודה התחילה לזרום.״

מיכל לויצקי

"מצאתי את הכיוון שלי והיום אני בדרך לביאנלה של העיצוב רק חצי שנה מסוף הלימודים... פתחתם לי את הראש לכיוונים שלא חלמתי שאצליח להשתלב בהם כל כך מהר."

עופר חילו

״רק סיימתי את הלימודים ולא ידעתי באיזה כוון לבחור. בכל מקום שניסיתי להתקבל רצו נסיון. הבנתי תוך כדי האימון שהנסיון שלי התחיל עוד בחנות הרהיטים של סבא שלי כשהייתי מקבל לקוחות ומוציא הזמנות, והסיפור הזה בעצם הביא לי את העבודה הראשונה.״